Rūta Katiliūtė – Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, 2016 m. apdovanota už abstrakčiosios tapybos turtingumą.

Rūta Katiliūtė aktyviai kurianti menininkė, per pastaruosius penkerius metus surengė net penkias personalines naujausių kūrinių parodas, jos pastaraisiais metais sukurtus kūrinius galerija „Meno niša“ su kuria menininkė dirba daugiau nei dešimtmetį, pristatė tarptautinėse meno mugėse Vokietijoje, Belgijoje, Lietuvoje, Austrijoje.

Menininkės kūriniai vertinami užsienio meno kuratorių, kolekcininkų, dar 1990 m. dvi Rūtos Katiliūtės personalinės parodos buvo surengtos Vokietijoje „Salustowicz“ galerijoje, 1994 m. jai skirta prestižinė Pollocko–Krasnerio fondo stipendija, jos kūriniai buvo atrinkti parodai Berlyne, stojimo į Europos sąjungą proga, personalinės parodos surengtos prestižinėje Berlyno „Brockstedt“ galerijoje Vokietijoje, Talin Art Hall, Estijoje.

Rūtos Katiliūtės asmeninės parodos buvo pristatytos ir visose Baltijos šalyse, bendrose parodose ji dalyvavo Suomijoje, Norvegijoje, Švedijoje Lenkijoje ir kt. Jos kūriniai yra svarbiausiose Lietuvos valstybinėse ir privačiose kolekcijose.

Menininkė sukūrė savitą ir išskirtinį abstrakčios tapybos stilių, kuris sulaukė pripažinimo Lietuvos ir Europos kontekste. Jos stilius atpažįstamas, individualus ir išskirtinis.

Ji sukūrė savitą, abstrakčią spalvų kalbą. Menininkės abstrakcijose užfiksuota erdvė, ji puiki koloristė, kuri itin jautriai priartina prie spalvos. Per tapybą aliejumi leidžia patirti visus jos spalvinius niuansus nuo baltos, dramblio kaulo gelsvos, žydros, pilkos iki gilios violetinės ar žalius klodus slepiančios tamsiai mėlynos. Minimalistiniu stiliumi, tačiau daugybe spalvinių niuansų dėka, sluoksnis po sluoksnio menininkė fiksuoja neaprėpiamą erdvę, patiriamą per spalvą ir pačią tapybą.

Nepriklausomai ar tai būtų didžiulės drobės, miniatiūros ar mažoji tapyba ant popieriaus, jos kūriniai meditatyvūs ir gamtiški, priartinantys prie esmės: ne fiksuojant vandenį ar debesis, bet orą, šviesą, atmosferą.

Menotyrininkė Sonata Baliuckaitė

ARTWORKS ON ARTSY

CV


Galerijos kvietimu, 2021 metų pradžioje fotografė ir video menininkė Audra Vau apsilankė menininkų studijose ir sukūrė jų video portretus „Menininkai apie menininkus”, kuriuose atsispindi menininkų apribota dabartis, kūrybinės idėjos ir pats meno kūrinių atsiradimo procesas.  Viena iš jų – tapytoja Rūta Katiliūtė.  Plačiau apie šį projektą rasite čia