Rūtos Katiliūtės parodos „Sinonimai“ atidarymas Rygoje vyks gegužės 10 d. ketvirtadienį, 17 val. Galerija “Māksla XO”, Elizabetes iela 14, Ryga ; Paroda veiks iki gegužės 29 d.

Galerijos darbo laikas: I-VI 12:00-18:00

Rūta Katiliūtė – Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, 2016 m. apdovanota už abstrakčiosios tapybos turtingumą. R. Katiliūtė yra viena nuosekliausių abstrakčiosios tapybos kūrėjų, būtent jos vardas siejamas su abstrakcionizmo raida Lietuvoje. Aktyviai kurianti menininkė per pastaruosius penkerius metus surengė net penkias personalines naujausių kūrinių parodas. Jos kūrinius galerija „Meno niša“, su kuria menininkė dirba daugiau nei dešimtmetį, pristatė tarptautinėse meno mugėse Vokietijoje, Belgijoje, Lietuvoje, Austrijoje. R. Katiliūtės darbai ypač vertinami užsienio meno kuratorių, kolekcininkų: R. Katiliūtės darbai yra svarbiausiose Lietuvos valstybinėse ir privačiose kolekcijose.
Kuratorė, menotyrininkė Sonata Baliuckaitė: „Parodoje „Sinonimai“ bus rodomi paskutiniais metais sukurti kūriniai. Sinonimai – tai užduotis ir tuo pačiu galimybė žiūrovui atrasti savo santykį su Katiliūtės paveikslais, nes vieniems abstrakcija, tai nekonkretumas, daiktų nebūvimas, kitiems – atmosfera, horizontas ar būsena. Būtų abstraktu R. Katiliūtės paveikslus vadinti tik abstrakcija, todėl stebint jos kūrinius, būtina įjungti visas jusles, o įspūdžiui sustiprinti būtina pasitelkti sinonimus. Žvelgiant į jautrius spalvinius niuansus ir skirtingą erdvių plastiką vieni pamatys gilius horizontus, rūku ir drėgme vibruojant orą, kryžiaus formą, peizažą ar tiesiog šviesos properšas.“