Rugsėjo 8 d. (trečiadienį) 18 val. galerijoje „Meno niša“ atidaroma jaunos menininkės Olgos Dedovos tapybos darbų paroda „Placebas“.

„Placebas – tariamas vaistas, kurio poveikis a priori gydant sveikatos sutrikimą (ligą) yra nulinis arba jo poveikis nėra žinomas. Placebo išvaizda, kvapas ir skonis yra tokie patys, kaip ir tikrų vaistų (siekiant, kad pacientai ar tiriamieji negalėtų jų atskirti). Šis terminas, taikliausiai apibūdina žiūrovo santykį su mano darbais: jie atsiskleidžia, „suveikia“ tik tiek, kiek žiūrovas jais (pa)tiki, kiekvienas juos interpretuoja savaip.“ Taip savo pirmąją personalinę parodą pristato jaunoji kūrėja.

Olga Dedova šiais metais baigė tapybos studijas Vilniaus dailės akademijoje. Jos vardas dar nėra plačiai žinomas, tačiau talentinga ir įdomi tapytoja, išsiskiria tarp jaunosios kartos menininkų, savita estetika, preciziška tapyba. Olga Dedova aktyviai kuria ir dalyvauja parodose – jos tapybos darbus buvo galima pamatyti beveik visose pastaraisiais metais organizuotose jaunųjų menininkų parodose, projektuose. 2009 metais ji dalyvavo programos „Vilniaus – Europos kultūros sostinė“ parodoje „Brigada Kormoran“ , „Meno celės“ Vilniaus dailės akademijoje. Šiais metais Olgos Dedovos kūriniai buvo eksponuoti tapybos parodoje – konkurse galerijoje „Global Art Room“ Rygoje, projekte „Vaistinė“ – Fluxus ministerijoje. Visai neseniai savo autoportretus menininkė pristatė ir tarptautinėje jaunųjų Baltijos šalių menininkų parodoje „Zungzwang“ Vilniuje.

„Mano tapybos pagrindas – baigtinumo ir baugumo artefaktų radimas ir archyvavimas. Mano pasirinkti vaizdai – ne tiesmukos nuorodos, bet metaforos, užuominos, nuojautos, priminimai, siūlantys žiūrovui platų interpretacijų pasirinkimą.“ – teigia menininkė.