Galerija „Meno niša“ tęsia projektą „Meno Erdvė Jauniems Menininkams“ ir pristato jaunosios kartos tapytojos Monikos Plentauskaitės (g. 1993 m.) parodą „Butaforijų parkas“. Tai pirmoji menininkės solo paroda Vilniuje. Monika Plentauskaitė šiuo metu studijuoja tapybos magistrantūrą Vilniaus dailės akademijoje. Menininkė aktyviai kuria ir dalyvauja grupinėse parodose.

Monika Plentauskaitė apie kūrybą ir parodą:

„Viskas prasidėjo tada, kai supratau, kad mano pasas – falsifikatas. Dabar man tai nėra naujiena – senelis turėjo du pasus dėl nepalankių aplinkybių Antrojo pasaulinio karo metais. Deja, originali paso versija pradingo, tad teko gyventi su naujuoju, kuriame tėra viena mažytė netiksli detalė – pavardės raidė sukeista (todėl dabar esu ne originali Plintauskaitė, o Plentauskaitė).

Galbūt šis nesutapimas su mano tikrąja pavarde tėra maža paklaida, tačiau būtent dėka jo pradėjau kelti tapatybės, identiteto klausimus, ieškoti savasties praeityje, o jeigu dar tiksliau, praeities artefaktuose – fotografijoje.

Asmeniniai albumai ar pačios rinkti kasdienybės vaizdų archyvai seka mane visur: ar tai būtų gimtasis Kaunas, ar istorinis Kražių miestelis, kuriame praleidau savo vaikystės vasaras ar savarankiškos rezidencijos Ispanijoje metu surinkta fotomedžiaga – vaizdų pagalba bandau susipažinti ne tik su mane ištinkančia aplinka, bet ir su savimi.

Parodos ekspozicijoje dėlioju patirčių, pamatymų bei objektų, tapytų iš asmeninio fotografijų archyvo, koliažą. Siekiu pratęsti istorijas, glūdinčias už fotografijų, arba jas perkonstruoti, atrasti naujus naratyvus. Tokiu būdu gimsta tam tikras prisiminimų, užfiksuotų buitinėse nuotraukose, butaforijų parkas. Ši paroda – tai savasties paieškos už teatrališkų kasdienybės užuolaidų.

***
Paroda yra galerijos vykdomo projekto „Meno erdvė jauniems menininkams“ dalis, tai tęstinis meno projektas sėkmingai įgyvendinamas nuo 2011 m. apimantis jaunųjų kūrėjų parodų ciklus, skatinantis jų iniciatyvas, meninių idėjų tęstinumą.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Parodos atidarymas sausio 17 d. 18 val., paroda „Butaforijų parkas“ veiks iki vasario 10 d.. Galerija „Meno niša“ dirba II – V 12 – 18 val. VI 12 – 16 val.

Galerijos rėmėja – Vilniaus miesto savivaldybė