Galerija „Meno niša“ naują sezoną pradeda su paroda „Tai, ko nėra“ – tai trečioji jaunosios kartos menininko Jurgio Tarabildos solo paroda.

Parodos atidarymas rugpjūčio 29 d. 18.30 val., paroda „Tai, ko nėra“ veiks iki rugsėjo 28 d.. Galerija „Meno niša“ dirba II – V 12 – 18 val. VI 12 – 16 val.

Jurgis Tarabilda apie naują parodą:

Šiais hyperracionaliais meno retorikos laikas, kada idėjos gali būti vertinamos labiau negu emocinės įžvalgos ar intuicija, siūlau šią erdvę patirti be konkrečios verbalizuotos įvesties. Pats žodis idėja – man sufleruoja apie kažką, ko nėra, todėl šiuo atveju, bet koks kūrinių kontekstualizavimas suteiktų jiems nebūtiną reikšmę.

Pats kūrybinis procesas yra intuityvus, tačiau galutinis vaizdas yra techniškai metodinio ir ypatingai tikslaus proceso, kuris prasideda be išankstinio suvokimo kaip kūrinys pasibaigs, kulminacija.

Realistinis, racionalus šešėlis ant paviršiaus derinamas kartu su intuityviomis formomis, taip sukuriant sąveika tarp fizinės paveikslo plokštumos ir vaizduojamos formos. Kūriniai nėra kažką reprezentuojantys, juose nėra nuorodos į tam tikrus kontekstus ar temą, taip pat nesuteikia vizualinės medžiagos išorinei idėjai ar konceptualiam pojūčiui, o trikdo matymo bei suvokimo jausmą.

Minimalūs gestai kūriniuose klaidina vaizduotę bei palieka atvirą erdvę žiūrovui – būti tarp suvokimo ir tikrovės.

***
J.Tarabilda yra Vilniaus dailės akademijos Skulptūros katedros absolventas, 2017 m. konkurse „Jaunojo tapytojo prizas“ menininko kūrinys buvo įvertintas publikos prizu. J.Tarabildos kūriniai buvo sėkmingai pristatyti meno mugėse „ArtVilnius“, „Positions Berlin“. Menininko kūrinių yra įsigiję privatūs kolekcionieriai Lietuvoje ir Vokietijoje. Jo kūrinius galima rasti ir MO muziejaus kolekcijoje.

 

***
Paroda „Tai, ko nėra“ yra galerijos vykdomo projekto „Meno erdvė jauniems menininkams“ dalis, tai tęstinis meno projektas sėkmingai įgyvendinamas nuo 2011 m. apimantis jaunųjų kūrėjų parodų ciklus, skatinantis jų iniciatyvas, meninių idėjų tęstinumą.  Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Galerijos rėmėja Vilniaus miesto savivaldybė.