Jovita Aukštikalnytė  IŠ NATŪROS

2011 sausio 20 d. (ketvirtadienį) galerijoje „Meno niša“ atidaroma menininkės Jovitos Aukštikalnytės tapybos ir piešinių paroda – IŠ NATŪROS.

Jovita Aukštikalnytė – 2005 baigė Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakulteto tapybos  bakalauro, tapybos magistro ir meno aspirantūros  studijas, įgijo meno licenciato laipsnį. Dar studijų metais Jovitos Aukštikalnytės kūryba sulaukė pripažinimo ir apdovanojimų.  Menininkė yra surengusi kelias personalines parodas, taip pat aktyviai dalyvauja grupinėse parodose, pleneruose Lietuvoje ir užsienyje. 2009 m. jos kūrybą galerija „Meno niša“ pristatė tarptautinėje meno mugėje „ART VILNIUS’09, tais pačiais metais surengė personalinę parodą „Žymės“. Jos kūrinių yra įsigijęs ”Modernaus meno centras“ bei kiti kolekcininkai iš Lietuvos ir užsienio.

Jovitos Aukštikalnytės  tapyba ekspresyvi ir gili, artima jos mokytojo Kauno dailės fakultete Arūno Vaitkūno drobėms. Tirštos emocijos kūriniuose atskleidžiamos gestiška tapymo maniera, pastoziškai formuojant išraiškingų spalvų paveikslo faktūrą. Jovitos Aukštikalnytės kūriniai emocingi ir dinamiški. Menininkės kūriniai – abstraktūs, tačiau įkvėpti realybės.

Viena ryškiausių jaunųjų Kauno menininkių savo drobėse perteikia kontempliatyvų santykį su gamta ir ją supančia aplinka, kurią ji formuoja į savo pasaulį įsileisdama žmones ir daiktus. Kaip teigia pati menininkė: „ Malonu ir gera stebėti tuos paprastus, pažįstamos aplinkos daiktus. Taip lengvai, be įtampos. Iš natūros. Tartum pasakočiau apie šalia esantį daiktą – vinį sienoje, verdantį arbatinį, kažkieno paliktus raktus, ir lyg prasitarčiau apie save.“

Jovitos Aukštikalnytės paroda IŠ NATŪROS galerijoje „Meno niša“ veiks iki vasario 11 dienos.

Rūtos Mikšionienės interviu su menininke Jovita Aukštikalnyte