2014 m. vasario 26 d., trečiadienį, 18 val.  galerijoje MENO NIŠA pristatome vienos iš perspektyviausių jaunųjų tapytojų Jolantos Kyzikaitės personalinę parodą „Me(a)no žaidimai“.  Tapybos parodoje menininkė kvies lankytojus aktyviai stebėti jos kūrinius,  sukurs žiūrovams kelias galimas žaidimo versijas. Monumentaliose drobėse menininkė pateikia intelektualų ir kritišką žvilgsnį į save ir supančią aplinką, nuo asmeninių išgyvenimų iki visuomenei aktualių ar netgi skaudžių temų.

„Ruošiantis parodai man iškilo pagrindinis klausimas, kiek pati idėja yra paveiki. Ar pasakojimas yra svarbiau už patį darbą? Gal darbas turi savo kalbą, kuri ne visada sutampa su autoriaus pasakojimu? Kuo skiriasi raštu užrašyta idėja nuo vaizdo idėjos? Ar nedingsta paveikslo magiškumas, kai jį perkeliame į tekstą?“ – Taip naujos parodos idėją  pristato Jolanta Kyzikaitė  ir pabrėžia, kad jai labai svarbi grįžtamoji žiūrovo reakcija.

Jolanta Kyzikaitė viena iš perspektyviausių jaunųjų tapytojų, 2010 m. pelniusi geriausią Jaunojo tapytojo vardą, laimėjusi tris  kūrybines rezidencijas Austrijoje: Vienoje ir Lince (Atelierhaus Salzamt). Galerija „Meno niša”  tris kartus Jolantos Kyzikaitės kūrinius sėkmingai pristatė tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje ARTVILNIUS,  2013 m. menininkė pristatyta  tarptautinėse meno mugėse ViennaFair, Austrijoje ir „Art Moscow“ Rusijoje, tarptautinėje parodoje „Nord Art“, Vokietijoje.  Jolantos Kyzikaitės kūrinių yra įsigijęs „Modernaus meno centras” Lietuvoje, Walter Bischop muziejus Vokietijoje, privatūs kolekcininkai Lietuvoje ir užsienyje.

Paroda veiks iki kovo 18 d.