Gretos Grendaitės ir Tomo Vosyliaus kūrybinis duetas “Legal Art Lovers” yra gana netikėtas. Kurdami skirtingomis priemonėmis, kurios iš esmės skleidžia tik joms būdingas konotacijas, galiausiai jie subtiliai susilieja į vientisą organizmą temų aspektu. Bendrose parodose menininkai sukuria išgrynintą dialogą, kuriame kalba apie socio-kultūrinę, urbanizuotą aplinką ir, aišku, apie (kartais tik nujaučiamą) žmogų joje, chameleoniškai keičiantį savo pavidalus pagal pačios šiuolaikinės visuomenės pagimdytus vaidmenis. Tai galėjome stebėti 2013 m. galerijoje „Meno parkas“ įgyvendintame projekte „Persirengimas“. Minėto projekto tęsinyje – „NePriSiTaikymai“ – G. Grendaitė ir T. Vosylius kūrybiškai tiria žmogaus būsenas ir emocijas, pasireiškiančias kultūros ir natūros kolizijoje, apmąsto tarppatyrimą, sunkiai apibrėžiamų tarpinių situacijų išgyvenimą.

Menotyrininkė Dovilė Stirbytė

„Tai pajutau vos pabudęs. Tiesa, kai visai išsibudinau ir geriau pagalvojau, ėmiau abejoti.”[1]
„Netiesa, kad dykuma priverčia kontempliuoti grėsmingus saulėlydžius.”[2]

Greta Grendaitė / Tomas Vosylius
NePriSiTaikymai arba Kai kiekvienas žino geriausiai*
Šešėlio nebūna be objekto. Tačiau nuojauta apie šešėlio atsiradimą gali kilti dar nepažinus, net nenujaučiant būsimo objekto.
**
Mintis gali nesitaikyti arba susitaikyti su nuojauta; (ne)(pri)(si)taikyti. Bet ar tokį pasirinkimą turi šešėlis su objektu? Taip. (At)minty. Šioji – reliatyvi, net (pri)taikoma. Šešėliai kartais tuo naudojasi kaip ir objektai. Vieni kitais ir prisidengia, gali lipti vieni kitiems ant kulnų, trukdo vieni kitus stebėti, žavėtis, mylėtis, neapkęsti, ignoruoti, mulkinti Platono urvo kalinius… Kaip tai sekasi? Flora ir Fauna linkę prisitaikyti.
**
Juk gamtoje nėra kaltės jausmo (kažkas pasakė). Objekto (at)mintis geba persirengti. Pamiršta šešėlį ar kaip tik padvigubina.
**
Kviečiame į atvirus seminarus „Lengvesnis būdas parduoti daugiau“, „Susikurkime darbo vietą“, „Atgal į gamtą“, „Susidraugauk su savo šešėliu“ ir kt.

**
– Neklausinėk.
– Negalvok apie mirtį.
– Nemąstyk apie gyvenimą (jis vis tiek baigiasi mirtimi).
– Nekelk egzistencinių klausimų sau ir kitiems.
– Nekelk jokių klausimų, ypač „kodėl nepabandžius?..“.
– Neminėk tokių žodžių kaip „prasmė“, „esmė“, … . Apskritai nekelk bangų.
– Tik „čia ir dabar“! AŠ jau nušvitęs, klausyk MANĘS, nepertraukinėk, nes AŠ ŽINAU. Nekritikuok.
– Trink atminties šiukšles. (Pasi)tikėk. Jokių istorijų ir liudininkų. Jokio viešumo.
– Išnyk žolėj, darbovietėj, barščiuose, lankyk jogą, burkuok švelniai ir nepamiršk kamufliažinės šypsenos (nebus kam nesisekt).
– Piešk gėles (patartina – dekoratyviai).
– Pirk savidulkius, gausi du viename.
– Jei tikrai mane myli ir gerbi (o tu mane gerbi?), sakyk „TAIP“.
– …
– Tyla reiškia sutikimą. Sveikiname įveikus save! Jūs – šešėlis. Šešėlio šešėlis. Gal turite klausimų?
– …
* Parodą sudaro piešiniai, skulptūros ir juvelyrikos objektai.
Projektą iš dalies remia Lietuvos Kultūros Taryba

Greta Grendaitė ir Tomas Vosylius, kaip kūrybinis duetas prisistatantys „Legal Art Lovers“ vardu, Vilniuje pristatys naujausią savo parodą „NePriSiTaikymai arba Kai kiekvienas žino geriausiai“. Tai specialiai galerijos „Meno niša“ erdvėms sukurtas projektas, kuriame talentingi jaunosios kartos menininkai pristatys naujausius skirtingomis technikomis sukurtus kūrinius: nuo skulptūrų, piešinių iki smulkių ir preciziškų juvelyrikos objektų.

Abu menininkai studijavo Vilniaus dailės akademijoje. Greta Grendaitė – baigė grafikos specialybę, gilino žinias Vytauto Didžiojo universiteto magistrantūroje, tobulinosi Japonijoje (podiplominė stažuotė bei mainų programa), Prancūzijoje (rezidencija) ir Italijoje (praktinis seminaras). G. Grendaitė yra pelniusi apdovanojimų grafikos parodose (pvz., Prancūzijoje tarptautinėje Šamaljerio grafikos meno trienalėje („Triennale de Chamalieres“) diplomas už šiuolaikinio grafikos meno indėlį, Švedijoje tarptautinėje jaunųjų grafikos menininkų parodoje antrosios vietos prizas, Vilniaus 7-ojoje tarptautinėje mažosios grafikos trienalėje diplomas), dirba su Kauno galerija „Meno parkas“, su kuria dalyvauja tarptautinėse parodose bei meno mugėse. Tomas Vosylius baigė skulptūros magistrantūros studijas, nuo 1999 m. aktyviai dalyvauja tarptautinėse parodose, simpozimuose, rodydamas skulptūros, fotografijos, video, juvelyrikos, objekto meno darbus Lietuvoje ir užsienyje. Abu kūrėjai yra Lietuvos dailininkų sąjungos nariai.

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/88475/skulpturos_ir_grafikos_darbu_dialogas_parodoje_neprisitaikymai_arba_kai_kiekvienas_zino