Nuo balandžio 8 dienos, ketvirtadienio, galerija „Meno Niša“ kviečia į Audros Vau personalinę  fotografijų instaliacijų ir objektų parodą „Nowhere“ („Niekur“), kurioje menininkė pristatys beveik autobiografinę abstrakciją. Jose atsispindės menininkės gyvenimas, kasdienė tikrovė, gyventos vietos, sutikti žmonės, atsiskleidžiantys tapdami kūrybos ar net kūrinio dalimi. 

Tarpdisciplininio meno kūrėja Audra Vau savo karjerą pradėjo kaip fotografė, 2000 metais įsiliejo į šiuolaikinio meno pasaulį ir kaip video meno kūrėja.  Menininkė kuria ir dirba ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje, 2015 m. jos kūryba pristatyta „Lewben art Foundation“ kuruotoje grupinėje parodoje Venecijos bienalės metu. Lietuvoje  Audros Vau surengė tris personalines parodas, jos kūryba rodyta Šiuolaikinio meno centre, Jono Meko vizualiųjų menų centre, menininkės video instaliacijos pristatytos meno mugėje „ArtVilnius” bei  „ArtVerona“ (Italija).

Audros Vau parodą „Niekur” planuota atidaryti dar praėjusiais metais, tačiau dėl pandemijos teko nukelti.  Ir nors nuo pat pradžios parodos koncepcija buvo aiški, bet pats turinys nuolat kito menininkei reaguojant į aplinkos kismus, bandant ir atrandant naujas technikas. 

„Audra Vau labai empatiškai ir jautriai reflektuoja  aplinką, jos kūryboje gausu žmonių emocijų, santykių, minimalistiškų, atmosferiškų kūrinių. Ir nors daugeliui ji labiau žinoma kaip fotografė, jos video kūryba, instaliaciniai objektai yra ne mažiau aktualūs”, – pasakojo parodos kuratorė Sonata Baliuckaitė, pridurdama, kad neseniai Audra pristatė ir video portetus apie „Meno Niša“ menininkus, vengiant formalumo, naudojant jos meninę išraišką, kurioje nemažai ir Europos kino grandų, tokių, kaip Peterio Greenaway citatų bei akcentuojant menininkų individualumas.

Trečiojoje personalinėje parodoje „Nowhere“ („Niekur”), Audra Vau pristatys beveik autobiografinę abstrakciją, susidedančią iš fotografijų, instaliacijų ir objektų. Kaip teigia pati menininkė, parodos pavadinimas „Nowhere“ („Niekur”) yra apie jausmą, kuomet kažkas išeina ir daugiau nebėra niekur. „Laikmetis, kaip pvz., sovietmetis, kuomet gimiau, tos šalies nebėra; išeina žmogus – ir jo jau niekur nėra; pasaulis ir žmonės, kokie jie buvo iki pandemijos, taip kaip buvo, niekada nebebus…”, – teigia Audra Vau, pabrėždama, kad parodoje ji kalba ne apie negatyvą ar praradimą, o apie jausmų, pojūčių poeziją, lyg ir nesvarumo būseną, kai esi tik pats su savimi. 

„Mane labiausiai traukia ir jaudina dalykai, kurių negali kontroliuoti, reguliuoti jokios sistemos, normos ar taisyklės“, – užbaigė Audra Vau.

Parodos projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Galerijos rėmėja – Vilniaus miesto savivaldybė

 

Lietuvos Kulturos taryba logo

 

Vyto Nomado nuotr.


Bendradarbiaudami su meno platforma „ArtLand“, siūlome jums pasižvalgyti po Audros Vau parodą „Nowhere“ 3D turo video.