Galeria „Meno niša“ savo menininkus pristatys Berlyno meno mugėje

Sostinės galerija „Meno niša“ rugsėjo 17–20 dienomis Berlyne vyksiančioje meno mugėje „Positions Berlin“ pristatys penkis menininkus.

„Positions Berlin“ – antrą kartą vyksianti meno mugė, sėkmingai startavusi praėjusiais metais ir pelniusi lankytojų bei galerininkų pripažinimą. Šiais metais mugė persikėlė į naują vietą – Berlyno areną, kurios įspūdingose 6500 kvadratinių metrų erdvėse įsikurs 76 galerijos iš 16 pasaulio šalių. „Positions Berlin“ – tai tomis pačiomis dienomis vyksiančios Berlyno meno savaitės dalis, mugėje apsilankę svečiai ir galerininkai turės galimybę susipažinti su tarptautine mugės programa bei mieste vyksiančiais meno renginiais.

Kaip teigia galerijos „Meno niša“ kuratorė Sonata Baliuckaitė „Positions Berlin“ dalyvaujančių galerijų spektras labai platus, be Vokietijos meno galerijų „Positions Berlin“ dalyvaus galerijos iš Peru, Japonijos, Ispanijos, kaimyninės Latvijos bei Ukrainos. „Į Berlyno meno savaitę atvyksta tūkstančiai meno mylėtojų bei kolekcionierių iš viso pasaulio, todėl „Positions Berlin“, nors ir jauna meno mugė, sulaukia gausybės meną mėgstančių lankytojų, kuriuos domina neatrasti jaunieji menininkai bei mažesnių meno sostinių galerijos“, – teigia S. Baliuckaitė

„Meno niša“ meno mugėje „Positions Berlin“ pristatys penkis savo galerijos menininkus: Rūtą Katiliūtę (g.1944), Naglį Rytį Baltušniką (g.1960), Paulių Šliaupą (g.1990), Algį Kasparavičių (g.1975), video lounge programoje bus rodomas Rimo Sakalausko ( g.1985) filmas. „Su šiais menininkais nuosekliai dirbame jau ne vienerius metus, organizuojame parodas, kūrybą pristatome meno mugėse“, – pabrėžė galerijos direktorė D. Stomienė, išskirdama Vokietijoje jau žinomos garsios tapytojos Rūtos Katiliūtės darbus. Rūtos Katiliūtės kūryba jau nuo 1990 m. pristatyta Vokietijos šiuolaikinio meno galerijose „Salustowicz“, „Gallery in Hof“ ir kt. Naglio Ryčio Baltušniko kūryba: emaliai, mozaikos, taip pat ne kartą rodyti „Meno nišoje, tarptautinės meno mugės „ArtVilnius“ metu, menininkas yra Talino grafikos trienalės laureatas. Skulptoriaus Algio Kasparavičiaus į Berlyną skrendanti gigantiška musė „Nihil novi“ jau buvo nutūpusi ant garsių Vilniaus pastatų ir buvo viena iš šiųmetinės „ArtVilnius‘15“ programos dalių. Jaunojo menininko Pauliaus Šliaupos šviesos temą nagrinėjantys darbai buvo pristatyti meno mugėse „ArtMoscow‘13“, „ArtVilnius‘15“, menininko kūryba bus eksponuojama ir Budapešte vyksiančioje meno mugėje „Art Market Budapest“.

„Meno Niša“ įsteigta 2002 metais, galerijoje eksponuojamas profesionalus šiuolaikinis menas, organizuojami tarptautiniai meniniai projektai, bendradarbiaujant su užsienio galerijomis, kultūros institucijomis ir menininkais. „Meno nišoje“ savo parodas rengia jau pripažinti kūrėjai, galerija taip pat atvira jauniems talentingiems menininkams bei jų projektams.