Rimas Sakalauskas (g.1985) videomenininkas, teatro dailininkas, specializuojasi multimedijos, 3D instaliacijos srityse.  Menininkas yra vienas talentingiausių jaunosios kartos video menininkų Lietuvoje.

Rimas Sakalauskas gali pasigirsti netrumpu laimėjimų sąrašu, kuriame – „Sidabrinės gervės“ ir „Auksinis scenos kryžius“ apdovanojimai, meno mugėje „ArtVilnius‘13″ jo darbas buvo išrinktas kaip geriausia instaliacija, o  „ArtVilnius‘18″ jis buvo pripažintas geriausiu jaunuoju mugės menininku. R.Sakalauskas taip pat yra pelnęs pripažinimą Latvijoje ir Suomijoje.

Rimas jau keletą metų sėkmingai dirba su garsiausias Lietuvos teatro režisieriais: O. Koršunovu, G. Varnu, A. Areima ir kt. Praėjusiais metais jaunasis kūrėjas buvo nominuotas Auksinio scenos kryžiaus apdovanojimui už video projekcijas O. Narbutaitės operai „Kornetas“ (rež. G. Varnas“) bei spektakliui „Kartu“ ( rež. A. Areima).

Menininkas juvelyriškai valdo technologijas, neegzistuojančius ir fantastinius vaizdinius perkeldamas į atpažįstamą aplinką Rimas Sakalauskas meistriškai įtraukia į vaizdinį, kuriame neatsiejamas yra ir garsas, ritmas. Visiems video filmams muziką kuria profesionalūs jaunieji kompozitoriai.

Dažnai nejaukius, mistiškus, išgalvotus vaizdinius menininkas patalpina į aplinką, kurioje svetimkūniai tampa realiais, o bauginantis vaizdas tampa itin patraukliu. Jo filmuose nėra žmonių, personažais tampa daiktai, pastatai ar išgalvoti juodi, mėlyni burbulai nusėdę Vilniaus Pilaitės rajone, šalia televizijos bokšto ar kitose asociatyviose ir atpažįstamose vietose

ČIA  galite perskaityti menotyrininkės Sonatos Baliuckaitės tekstą  apie menininką Rimą Sakalauską, publikuotą žurnale DAILĖ. 

ARTWORKS ON ARTSY

CV