Pauliaus Šliaupos paroda – Lietuvos sezono Prancūzijoje programos dalis

Kovo 11 d. Vilniuje oficialiai pristatytas Lietuvos sezonas Prancūzijoje, kuris rudenį prancūzus pakvies į mažiausiai 200 renginių visoje šalyje, ir pristatys apie 500 Lietuvos kūrėjų. Į Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 programą įtraukta ir Belgijoje gyvenančio ir Vilniaus miesto galerijos „Meno niša“ atstovaujamo menininko Pauliaus Šliaupos paroda „A snowfall of salt“, kuri rudenį vyks La Rochelle mieste Prancūzijoje. 
 

Pasiruošti šiai parodai, balandžio 5 –  birželio 13 dienomis  P.Šliaupa dalyvaus Centre Intermondes rezidencijoje La Rochelle mieste Prancūzijoje. Kūrinius parodai „A snowfall of salt“ Paulius sukurs tirdamas Biskajos įlankos apylinkes ir ieškodamas sąsajų su Lietuvos peizažu. Parodos pavadinimas susieja balkšvos ir pilkšvos spalvos žiemos Lietuvoje ir druskos tvenkinių Île de Ré struktūras, kuriomis Paulius remsis kurdamas darbus, bei gali būti skaitomas kaip nuoroda į ekologijos problemas – po druskos lietaus žemė liktų bevaisė. Taip pat pavadinimas yra nuoroda į kritimą, užuomina, jog keli video darbai bus sukurti filmuojant dronu. 

 

2022 metais Briuselyje, Belgijoje, Paulius laimėjo pagrindinį „ArtContest 2022″ konkurso prizą sudaro kūrybinė rezidencija ir paroda Centre. Parodos kuratorė – Daniella Géo (Brazilija), jos praktikoje tyrinėjamos apropriacijos praktikos ir nemeninių vaizdų estetinis naudojimas, tarpdiscipliniškumas, dialoginės ir nehegemoninės perspektyvos bei politinis meno potencialas.

 

Paulius Šliaupa (g. 1990) – šiuo metu Belgijoje gyvenantis ir kuriantis jaunosios kartos lietuvių menininkas. Pradėjęs nuo tapybos, jis taip pat kuria videofilmus, fotografuoja bei rašo meno tekstus. Paulius baigė tapybos bakalauro ir šiuolaikinės skulptūros magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje ir medijų meno magistro studijas KASK ir HISK poakademinės rezidencijos programą Gente, Belgijoje. Praėjusiais metais jis laimėjo „ArtContest22“ (Briuselis) jaunųjų Belgijos menininkų konkurso pagrindinį prizą, o šiemet – pagrindinį „INPUT / OUTPUT 2023“ konkurso (Briugė) prizą. Per pastaruosius metus Paulius dalyvavo meno rezidencijose Švedijoje, Belgijoje, Olandijoje, Prancūzijoje ir Islandijoje. Jo kūrinių yra įsigiję privatūs kolekcionieriai Lietuvoje, Berlyne, Gente, Romoje, Briuselyje, Roterdame, Paryžiuje ir Stambule. Pauliaus kūriniai yra muziejų M HKA Antverpenas; „Mu.ZEE“ Ostendė; IKOB, Eupenas; SMAK, Gentas kolekcijose.
 
Lietuvos sezoną Prancūzijoje 2024 organizuoja:
Lietuvos kultūros institutas prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos ambasada Prancūzijoje, Komisarė Virginija Vitkienė.
 
Nuotr.: Kadras iš būsimos parodos darbo Gaia, 2021, HD video, 07:40’, 16:9, stereo