Galerijoje „Meno Niša“ rugpjūtį vykusi Pauliaus Makausko fotografijų paroda „Naujos jūros“ persikelia į Klaipėdą ir bus eksponuojama Klaipėdos Apskrities Dailininkų Sąjungos galerijoje „Baroti“. 
 
2020 metais Pauliaus Makausko fotografija „Naujos jūros“ tapo vieno iš prestižiškiausių fotografijos konkursų pasaulyje „International Photography Awards“ nugalėtoja vienoje iš pagrindinių analoginės fotografijos kategorijų. Konkursui iš viso pateikta daugiau nei 13 tūkstančių darbų iš daugiau nei 120 šalių. Paulius pateko tarp 13 geriausių pretendentų dėl „IPA 2020“metų fotografo apdovanojimo. Iš Palangos kilęs Paulius Makauskas Vilniaus dailės akademijoje baigė audiovizualinių menų studijas, ne vienerius metu dirbo kino aikštelių fotografu ir reklamos srityje, dalyvavo grupinėse reportažinės ir kūrybinės fotografijos parodose Lietuvoje ir užsienyje.
 

Pauliaus Makausko „Naujos jūros“ fotografijų darbai apmąsto komplikuotas ir daugiasluoksnes klimato krizės problemas. Visas šios serijos atlikimo kelias yra analoginis. Procesas atliekamas ilgai, lėtai ir meditatyviai. Darbai fotografuoti ant skaidrių, didelio 4×5 formato kamera. Atspaudai daryti rankomis, sudėtingu ir retu reversiniu chromogeniniu būdu.
 
„Timothy Morton klimato kaitą vadina hiperobjektu. Tai nesuvokiamai didelis objektas, besitęsiantis per laiką ir erdvę. Pažinus tik dalimis, bet niekada kaip visas vienu metu. Supratau, kad šį modelį tarsi aidas atkartoja mikroplastikas. Vos įžiūrimos (arba plika akimi visai nepastebimos), bet visur vandenyne esančios dalelės. Tarsi koks sintetinis, įvairiausių spalvų planktonas, nepastebimai klajojantis superorganizmas. Ilgai, net sakyčiau obsesiškai stebėdamas jūrą, suvokiau, kad baltos bangų keteros erdvėje ir laike sukuria neaprėpiamą, baltai pilką lapą. Kad atskleisčiau tai, kas nematoma – man beliko jį užpildyti šviesa,“– apie savuosius atspirties taškus pasakoja Paulius Makauskas.
 
Menininkas pabrėžia, kad serija „Naujos jūros“simbolizuoja ne tik pokyčius jūrose, vandenyne. Jam labai svarbus klausimas: kaip mūsų gyvenimo būdo nenumatyti šalutiniai poveikiai galėtų tapti pagrindu visuotiniam veiksmui naujiems ir tvariems modeliams kurti.
 
 
Pauliaus Makausko fotografijų paroda „Naujos jūros“ Baroti galerijoje Klaipėdoje (Didžioji vandens g. 2)  veiks nuo spalio 1 iki lapkričio 3 dienos.
 
Parodos atidarymas spalio 1 d. 18 val.
 

Parodos organizatorius – galerija „Meno niša“

Parodos projektą finansuoja: 
Lietuvos kultūros taryba
Vilniaus miesto savivaldybė
Klaipėdos miesto savivaldybė