Vasario 29 d., 18 val., Vilniaus miesto galerijoje „Meno niša“ atidaroma menininkės Sandros Kvilytės paroda „Naras“, kuri yra antroji asmeninė jaunosios menininkės paroda Lietuvoje ir pirmoji Vilniuje.
S. Kvilytė magistro studijas baigė Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete, dalyvavo ne vienoje grupinėje parodoje Lietuvoje ir užsienyje, menininkės kūriniai buvo įtraukti į M. K. Čiurlionio muziejaus XXI amžiaus kolekciją.
Savo kūryboje menininkė nagrinėja mums įprastus, savo kasdieniškoje aplinkoje sutinkamus motyvus, kartu atkreipiamas jautrus dėmesys į monotonišką buitį bei joje iškylančias jausmines būsenas. Dažnai į kūrinių tematiką netikėtai įsiterpia vaikystės prisiminimai, autorei būdinga susieti ir sujungti skirtingus savo gyvenimo erdvėlaikius, o kartais net deformuoti akiai regimą tikrovę iki tam tikro išgalvoto, bet kartu realaus turinio.
„Naras“ yra ilgamečio „Meno nišos“ projekto „Meno erdvė jauniems menininkams“ dalis, kurį galerija inicijuoja nuo 2011 m. skirdama ypatingą dėmesį jauniems, perspektyviems menininkams.
„Naras“ – tai asmeninė tapybos paroda, kviečianti pažvelgti į kasdienes, tarpribines žmogaus būsenas. Tai bandomasis šuolis į savojo vidaus ir išorinės apsupties santykio pradmenį, ieškant išgryninto savęs pajautimo, bei aplinkos, daiktų supaprastinimo. Susitelkiama į kasdieniškumo ir savistabos principus. Parodoje sujungiami skirtingi gyvenimo erdvėlaikiai, įterpiami vaikystės prisiminimai, išgalvojami vietos ir veiksmo siužetai. Laipsniškai nyrantis nuo sąmonės triukšmo kranto iki begarsio pasąmonės dugno terra nullius erdvėje, atsiveria dar vienas menininko amplua – NARAS.
Paklausta apie parodos idėją, S. Kvilytė pasakojo, kad ji gimė dėl pačios jos būdo ir žvilgsnio į gyvenimą bei brandos metų, praleistų pas senelius kaime.
„Ramioje, sulėtintoje kasdienybėje, gamtos apsuptyje susikūriau sau prabangą, gal net ir žaidimą apie tai, kaip pažinti pasaulį savomis akimis. Kartais prisigalvodavau nebūtų istorijų apie agrastą, atsigulusi žolėje stebėdavau saulės zuikių drebėjimą braškių lapuose, turėjau priešą vorą malkinėje. Dėl to pavadinimas „Naras“ (neriantis, keičiantis buvimo vietą, judantis, siekiantis kažko, bet kartu ir nešamas srovės) sujungia skirtingus gyvenimo erdvėlaikius, vaiko ir suaugusiojo nuotykius, būtas, išgalvotas ir esamas kasdienybės apraiškas, jausmines būsenas, galiausiai patį savistabos procesą“, – pasakojo menininkė.
Paroda „Naras“ Vilniaus miesto galerijoje „Meno niša“ veiks iki kovo 22 dienos.
Vilniaus miesto galerijos „Meno nišos“ rėmėja – Vilniaus miesto savivaldybė