Vasario 8 d. 17 val. galerijoje „Meno niša“ atidaroma vieno įdomiausių jaunosios kartos tapytojo Pauliaus Šliaupos paroda „Objektyvaus matymo mitas“, kuri yra parodų ciklo „Meno erdvė jauniems menininkams“ dalis.

P.Šliaupa aktyviai kuria ir stebina savitais tapybinės raiškos eksperimentais. Jis fotografuoja, piešia sausomis pastelėmis bei kuria video. Parodai „Objektyvaus matymo mitas“ P.Šliaupa ruošėsi beveik du metus, nors aktyviai dalyvavo užsienio meno mugėse ir sulaukė tarptautinio įvertinimo tik Lietuvos žiūrovams menininkas pristatys išskirtinę parodą, kurioje bus eksponuojami netik naujausi tapybos kūriniai, bet ir video bei objektai.

„Parodoje bus rodomas videodarbas, norint pristatyti pradinį kūrinio sukūrimo etapą, fiksuojant miesto ir gamtos vaizdus, kaip vyksta kūrinio išgryninimo procesas ir kaip realus vaizdas išgryninamas iki abstrakcijos. P. Šliaupa fotografuodamas ir filmuodamas fiksuoja aplinką ir išdidina ją iki abstraktaus vaizdo, kuris perteikiamas tapant tirštais, faktūriniais aliejinių dažų sluoksniais. Parodoje atskleisime ir daugiau kūrybos proceso etapų, todėl į galeriją bus perkelta dalis menininko studijos bei objektai, kurie svarbūs kuriant ir kurių dažniausiai negali įžvelgti galutiniame rezultate“, – intriguoja parodos kuratorė Sonata Baliuckaitė

P.Šliaupos parodoje „Objektyvaus matymo mitas“ bus atsakyta tiems, kurie nuolatos klausia, kas pavaizduota abstrakčioje drobėje, nes ras konkrečius, paties menininko pasiūlytus matymo būdus ir tie, kurie norės istoriją susikurti patys ar tiesiog mėgautis tapyba.

„Kiekviename abstrakčiame P. Šliaupos kūrinyje slepiasi konkreti istorija ar pasakojimas, tačiau menininkas vienas istorijas aprašo nuosekliai, konkrečiai, o kitus savo kūrinius dažnai palieka be pavadinimo, taip leisdamas suprasti, kad objektyvus kūrinio matymas neegzistuoja. Objektyviu gali būti konkretus žiūrovas-stebėtojas“, – teigia parodos kuratorė S.Baliuckaitė.
P.Šliaupa (gimė 1990 m.) šiuo metu Vilniaus dailės akademijos studijuoja magistratūroje. 2015 m. P.Šliaupos personalinė paroda buvo pristatyta galerijoje „Meno niša“ ir meno mugėje „ArtVilnius“. Po to sekė pristatymai tarptautinėse meno mugėse Paryžiuje, Budapešte, Kelne, Berlyne, kur Paulius Šliaupos tapyba ant drobės, medžio sulaukė daugybės teigiamų profesionalų įvertinimų. Tapytojo kūrybą jau pamėgo Vokietijos ir Prancūzijos meno kolekcionieriai, kurie yra įsigiję dešimtis P.Šliaupos drobių. Praėjusiais metais menininko kūrinys „Pilka diena“ buvo sėkmingai parduotas Berlyno „Rotary“ klubo organizuotame aukcione, o meno mugės „Positions Berlin“ vadovas iš visų mugės darbų nusipirko būtent P.Šliaupos šviesos ritualus. Šiemet menininkas su galerija vėl ruošiasi pasirodymams Paryžiaus ir Berlyno meno mugėse.

Pauliaus Šliaupos paroda „Objektyvaus matymo mitas“ veiks vasario 9 d.–kovo 4 d. galerijoje „Meno niša“ (J. Basanavičiaus g. 1/13, Vilnius). Parodos atidarymas vasario 8 d. 17 val. Galerija dirba II – V 12 – 18 val. VI 12 – 16 val.

Parodos kuratorė Sonata Baliuckaitė

Parodą remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.