Nuo sausio 10 dienos Vilniaus miesto galerija „Meno niša“ kviečia į ne vieną apdovanojimą pelniusio, Belgijoje gyvenančio bei kuriančio  menininko Pauliaus Šliaupos parodą „Lyg naktis sapnuotų dieną“.  Paroda veiks per dvi erdves, Vilniaus miesto rotušę ir galeriją „Meno niša“, atidarymas vyks sausio 10 d., 18 val., Vilniaus Rotušėje. 

P. Šliaupos parodoje „Lyg naktis sapnuotų dieną“ bus nagrinėjamas kintantis žmogaus santykis su gamta: Vilniaus rotušėje bus rodomi menininko videodarbai ir paveikslai, sukurti jo studijų ir rezidencijų Belgijoje metu, o galerijoje „Meno niša“ bus eksponuojami „tapiniai“, peizažo modelių graviūros lazeriu bei objektai, paremti gamtos struktūromis. Vabzdžiai atspausdinti 3D, švytintys naktyje nutupia tarp darbų bei įneša dar vieną šiuolaikinio santykio su gamta interpretaciją. 

Paulius Šliaupa apie parodą:

„Gamtą tiriu kaip abstraktų reiškinį kuris išlaisvina vaizduotę. Mano tikslas – pateikti gamtą taip, kad skaitmeninės patirtys stimuliuotų pojūčius ir vaizduotę, kad gamta ekrane rodytųsi vėl apčiuopiama. Vaizduojamos atmosferos tampa durimis į pojūčių ir intuicijos pasaulį. Video darbai „Toshka“ ir „Patterns of perfection“ skirtingai tiria žmogaus santykį su aplinka. Video darbas „Toshka“ sukurtas pagal to pačio pavadinimo agrikultūrinį projektą – kanalai Egipte atplukdo  vandenį, skirtą drėkinti dalį Sacharos dykumos. Ten kultyvuojami augalai ir grūdai skirti išmaitinti augantį šalies gyventojų skaičių. Dauguma vyrų plantacijose dirba toli nuo savo namų ir šeimų po kaitria dykumos saule grįždami namo kas mėnesį. Žmones supa karštis ir smėlis kuriantis virpančius miražus dykumos tuštumoje. “Patterns of Perfection“ nagrinėja miesto poveikį žmogui. Su dronu tiriu paslėptas industrinės architektūros detales Lježe ir Šarlerua (pavyzdžiui kaminų angas iš viršaus) ir noriu atrasti tobulas yrančių pastatų struktūras.

Parodoje eksponuojami paveikslai atskleidžia gamtos struktūras iš skirtingų perspektyvų. Tai tapiniai, faktūriški darbai, kuriuos apauginau dažais žvelgdamas į žemę, smėlį, samanas, sušalusį kelią, sulytą sniegą, žiemos ar vasaros dangų, laukų tolius ir mano kaimo fotografijas. Motyvai – savaime abstraktūs ir beveik neatpažįstami, panardina į atmosferos tyrinėjimus.

Esu kilęs iš geologų šeimos, todėl jaučiu gilų ryšį su žeme. Dalį metų praleidžiu Bartelių kaime, jis tampa prieglobsčiu, mažu pasauliu su šešiais gyventojais, kuriame galiu pasislėpti prie Merkio, stebėti šviesą, išjausti ir apjungti visus motyvus prieš grįžtant į platųjį pasaulį. Įvairių šalių motyvai persipina su Bartelių laukais ir išauga drobėse tapytose kaime.“

Apie menininką

Paulius Šliaupa (g. 1990) – šiuo metu Belgijoje gyvenantis ir kuriantis jaunosios kartos lietuvių menininkas. Pradėjęs nuo tapybos, jis taip pat kuria videofilmus, fotografuoja bei rašo meno tekstus. Paulius baigė tapybos bakalauro ir šiuolaikinės skulptūros magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje ir medijų meno magistro studijas KASK ir HISK poakademinės rezidencijos programą Gente, Belgijoje. Praėjusiais metais jis laimėjo „ArtContest22“ (Briuselis) jaunųjų Belgijos menininkų konkurso pagrindinį prizą, o šiemet – pagrindinį „INPUT / OUTPUT 2023“ konkurso (Briugė) prizą. Per pastaruosius metus Paulius dalyvavo meno rezidencijose Švedijoje, Belgijoje, Olandijoje, Prancūzijoje ir Islandijoje. Jo kūrinių yra įsigiję privatūs kolekcionieriai Lietuvoje, Berlyne, Gente, Romoje, Briuselyje, Roterdame, Paryžiuje ir Stambule. Pauliaus kūriniai yra muziejų M HKA Antverpenas; „Mu.ZEE“ Ostendė; IKOB, Eupenas; SMAK, Gentas kolekcijose.

———————————————

Kartu su P.Šliaupos paroda „Lyg naktis sapnuotų dieną“ Vilniaus miesto Rotušėje  vyks ir Pauliaus kolegos, belgo Manu Engeleno paroda „Agency of Matter“.  P. Šliaupos bendradarbiavimas su belgu menininku Manu Engelen prasidėjo jų rezidencijos Gente Belgijoje metu. Kartu kurdami HISK rezidencijoje ir keliaudami menininkai dar labiau susipažino ir taip pradėjo savo skirtingų kūrybų dialogą.

– Galerijoje „Meno niša“ P. Šliaupos paroda „Lyg naktis sapnuotų dieną“ veiks nuo sausio 10 iki vasario 24 dienos. 
– Vilniaus miesto galerijos „Meno nišos“ rėmėja – Vilniaus miesto savivaldybė.
– Parodos rėmėja – Lietuvos kultūros taryba

 

vilnius logo.   Lietuvos Kulturos taryba logo