Galerija „Meno niša“ jau septintąjį kartą kviečia į Nomedos Marčėnaitės ir Mariaus Jonučio parodą, kurios pavadinimas „nr. 51“  žymi bendrą kūrėjų kartu organizuotą parodą.  Nomeda Marčėnaitė Vilniaus dailės akademijoje baigė keramikos specialybę, tačiau ji plačiai žinoma visuomenėje ne tik kaip menininkė, bet kaip televizijos laidų vedėja, labdaros akcijų organizatorė. Šįkart ji pristatys ne keramikos darbus, o nuotraukas, kurios puikiai reprezentuoja menininkės kūrybos stilių – jose  netrūksta dekoratyvumo, ryškių spalvų. Į klausimą, kodėl pasirinko fotoaparatą, kad išreikštų savo kūrybines intencijas, menininkė atsako: „Nuostabus dalykas yra žmogus. Akys pamato, smegenys suvirškina, rankos perkelia ant popieriaus ar šiaip į kokią patvaresnę medžiagą. Jeigu ne pirštu, tai tarp rankos ir popieriaus turi atsirasti įnagis. Pieštuką, teptuką, steką ir dar visokius pagaliukus jau esu išbandžiusi. Fotoaparatas – tai stebuklingas mechanizmas, galintis fiksuoti taip, kaip matau. Kartais. Kartais ilgai grumiamės, nes aš matau vienaip, jis kitaip. Pastaruoju metu tapome beveik darnia pora, bet kaip įnagį, tinkamą reikšti mintis, naudoju pirmą kartą“.

Fotomontažuose ji jungia gamtos vaizdus su rytietiškais ornamentais taip atrasdama bendrybių tarp lietuviškos pievos, upės pakrantės ir rytų kultūrų ženklų. „Į šias dvigubas nuotraukas sudėjau nedarnias, keistas, skirtingas, provokuojančias ar sutariančias dermes, nes norėjau pasikalbėti apie štai tokią – plačią kaip vaivorykštė harmoniją“ – teigia Nomeda.
Marius Jonutis studijavo grafiką Vilniaus dailės akademijoje, tačiau jis neapsiriboja viena technika – kuria skulptūras, medinius paveikslus, interjero dekorą, tapo ir netgi rašo bei iliustruoja knygas. Parodoje nr. 51 menininkai pristatys naujausius pastaraisiais metais sukurtus darbus, Nomeda pirmą kartą eksponuos nuotraukas, o Mariaus kūriniuose  apmąstomos trys šiuo metu jam įdomios ir aktualios temos, susijusios su gyvenama aplinka, kelionių patirtimi ir netgi žmogaus teisėmis. Mariaus Jonučio darbuose išsiskleis ryškių spalvų paletė juose netrūks dekoratyvių formų, keistų personažų ir netgi ironijos. Menininkas pateiks įvairiomis technikomis sukurtus paveikslus, kurių nuotaiką iliustruoja ne tik spalvos, formos, bet ir poetiški menininko žodžiai apie kūrinius,  priskirtus grupei „ Kaimiški“: „Pasiilgstu kartais, gal net dažnai, tų paprastų dalykų – žiedų besiskleidžiančių, saulių tekančių, močiučių, į raudonąją knygą įrašytinų, tos žmogaus ekologijos, dėlioju sau pagaliukus vieną prie kito ir nepažįstu jokių veidrodinių dangoraižių. Ką ten slėpti – gyvenu kaime, o mūsų pieva prie upelio gražesnė už visų karalių rūmus“.

Kiekvienas menininkų dueto parodos atidarymas ryški šventė, kurią kūrėjai dedikuoja „visiems besidžiaugiantiems visais pavasariais“.  Pozityvios nuotaikos, ryškūs darbai lauks žiūrovų galerijoje Meno niša iki birželio 10 dienos.