Monika Furmana
Paroda „Mechaninė siela“
Spalio 26 iki lapkričio 21 d

 

Galerija „Meno niša“, minėdama savo 17 metų gimtadienį, visus kviečia į tapytojos Monikos Furmanos parodą „Mechaninė siela“.

Monika Furmana parodoje  „Mechaninė siela“ pristatys išties monumentalaus dydžio darbus, siekiančius ir 5 metrų aukštį. Galerijos „Meno niša“ erdvėse tokie paveikslai jau nebebūtų išsitekę, todėl paroda „Mechaninė siela“ persikėlė į  „Tsekh“ galeriją. 

 Pagrindinė Monikos Furmanos kūrybos tema – moteris ir jos kūnas. Menininkė savo kūryboje provokatyviai ir drąsiai dekonstruoja moters kūną, keičia jo tapatybę. Kūrėja žavisi besitrinančiomis ribomis ir kontrastais, kurie sukrečia bei tuo pačiu žadina. Monika Furmana parodoje „Mechaninė siela“ sieks atskleisti žmogaus, kaip daiktiškosios aplinkos neatsiejamą dalį.  

***

Monikos Furmanos mintys apie parodą „Mechaninė siela“:

Žmogaus būtis yra daiktiška. Todėl savo tapyboje skleidžiu žmogaus, kaip daiktiškosios aplinkos neatsiejamą dalį. Ji materialistinė ir kitu požiūriu: patį meno kūrinį apmąstau kaip objektą t.y. nepriklausomai nuo manęs (jo kūrėjos) egzistuojantį daiktą šalia kitų objektyviojo pasaulio daiktų. Stebiu kaip meno kūrinyje stebuklingai atsiskleidžia istoriškai besikeičiantis žmogaus ir daikto, žmogaus ir gamtos, religijos santykis. Tolstant nuo meno kūrinio idealizavimo ir dvasinimo, akcentuoju ir mąstau apie paveikslo ir jame gimstančių būtybių daiktiškumą.

Kasdieniškų daiktų (beigi žmonių) būtis yra persotinta įgytomis ir primestomis prasmėmis. Tapyba mėginu šias prasmes „nuimti“ iki paties būties branduolio, paliekant kiek imanoma tikresnę, nesuplanuotą ir „nuogą“ substanciją, kuriai suteikiu vardą – Pati Savaime.

Akcentuodama daiktiškąjį kūno pradą siekiu demistifikuoti jo prigimtį, be išankstinio plano bei numatytos lemties žiūrėti į tai kas gimsta amžinam buvimui čia ir dabar. Demaskuojant religinį aspektą, nebūčiai priešpastatau tikėjimą tuo kas yra matoma ir apčiuopiama. Tikiu tapant apsireiškia tai, kas invaziškai skverbiasi į žmogaus pasaulį ir keičia patį žmogų bei jo funkcijas. Todėl gyvu ir tikriausiu prisilietimu prie tiesos bei tikėjimo laikau patį tapybos procesą.

Tikiu tapyba.

***

Garsi tapytoja M.Furmana  (g.1978) yra meno daktarė, surengusi 14 solo parodų. Jos kūrinių yra įsigiję Lietuvos, Belgijos, Suomijos ir JAV kolekcionieriai, tarp kurių yra ir garsiausia Austrijos erotinės literatūros atstovė. Monikos darbai taip pat yra „Lewben Art Foundation“ ir MO muziejų kolekcijose. Galerija  „Meno niša“  jau kelintus metus labai sėkmingai pristatė menininkę mugėse „Viennacontemporary“, „Positions Berlin“, „ArtVilnius“ ir kt.

***

  • Monikos Furmanos paroda „Mechaninė siela“  organizatoriai – galerijos „Meno niša“  ir „Tsekh“.
  • Paroda veiks nuo spalio 26 iki lapkričio 21 dienos galerijoje „Tsekh“ (Vytenio g. 6, Vilnius
  • „Tsekh“ darbo laikas –  II – VI nuo 14 iki 20 val.
  • Parodos lankymas nemokamas.
  • „Meno niša“ rėmėja – Vilniaus miesto savivaldybė