Ačiū Dievui už Liną Katiną

Linas Leonas Katinas – tapytojas, 1999 m. Nacionalinės premijos laureatas, Vilniaus dailės akademijos dėstytojas, grupės “24” narys, sūnus tapytojo Leono Katino, kuris vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjo tapyti abstrakcijas. Grupinių ir asmeninių parodų sąrašas ilgas ir, tiesą sakant, nurodantis tik sausus menininko kūrybos faktus, tačiau visiškai neatskleidžiantis pačios Lino Katino asmenybės. O jos, tosios asmenybės lietuvių kultūroje išties neįmanoma nepastebėti. Baigęs Lietuvos dailės institute architektūrą, Linas Katinas iš pastarosios specialybės pasiliko tik erdvinį mąstymą, ir dabar didele dalimi tebeformuojantį jo kūrinius, ir nuėjo tapybos keliu.

Lino Katino kūryba – gaivališka, tapyba – keista, abstrahuota; vadovaudamasis iš pirmo žvilgsnio kartais sunkiai suprantama vidine logika, menininkas naudojasi kosmogonijos sąvokomis ir pamatinėmis pasaulį sudarančiomis opozicijomis.

Galerijoje “Meno niša” Linas Katinas pristato naujų savo kūrinių parodą “68. Ir Ačiū Dievui”. Šešiasdešimt aštuoneri – tiek metų sueina menininkui. Jo kūriniai šįkart – gestiški, alsuojantys grubia jėga ir originalumu, kurio menininkui niekuomet nestigo, netelpantys vienoje drobės plokštumoje ir pereinantys į abi – geros abi paveikslo pusės, tikriausiai galvoja autorius. Ačiū, kad Linas Katinas tapo šitaip, neatsižvelgdamas į nieką, išskyrus savo vidinį balsą ir meninę nuojautą, kad jis bus galerijoje “Meno niša” gegužės 27 dieną, kur ir vyks jo parodos atidarymas.

Jurgita Ludavičienė