2012 m. sausio 18d., trečiadienį, galerijoje MENO NIŠA atidaroma Joanos Kairienės tapybos ir grafikos kūrinių paroda MOTYVAS.

Joana Kairienė (g. 1987) šiais metais baigs grafikos magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 2009 ji aktyviai dalyvauja grupinėse menininkų parodose Lietuvoje, Bulgarijoje, Graikijoje.

„Motyvas“ yra pirmoji personalinė Joanos Kairienės paroda. Parodos pavadinimas po vienu stogu sutelkia įvairias prasmes, egzistuojančias jaunos, talentingos menininkės kūryboje. Motyvas – tai ir veiksmo priežastis, ir apie tą veiksmą liudijantis argumentas, įrodymas, įkaltis.

Parodoje pristatomi darbai, kuriuose medžio raižinio ir tapybos technikomis užfiksuoti kasdienės aplinkos daiktai, tarytum nereikšmingos detalės, kuriomis menininkė domisi su detektyvine užmačia.

Įtarų žvilgsnį inspiravo nuo mažens skaityti detektyvai, kur kiekvienas daiktas, kad ir pats nekalčiausias, gali būti nusikaltimo įkaltis arba motyvas. Čia svarbus ir vaizduojamų potencialiai reikšmingų elementų sluoksniškumas, dengimas, skirtingų žvilgsnio perspektyvų į tą patį daiktą jungimas, mastelių transformacijos, atspindinčios tiek labai specifinę menininkės naudojamą techniką, tiek jos santykį su vaizduojamais objektais. Daiktai kaip buvusio arba nujaučiamo įvykio žymekliai, iššaukiantys (savi)refleksiją – tai yra Joanos kūrybos motyvas.

Menotyrininkė  Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė