Paltukas – katino vardas (namiškio, mielo draugo). Paltukas žuvo.

Tapybos pagalba dar bandau pasekti amžinybėn išplaukusią sielą.

O šiapus – džiaugsmų ir bėdų, pakilimų ir atoslūgių kaita banguoja gyvenimas…

Ina Budrytė

Iš pirmo žvilgsnio autorės tapyboje pasaulis atsiskleidžia kaip atviras ir ryškus, tačiau abstrahuotos ir groteskiškos figūros užmina kūrinio nuotaiką ir kviečia pasinerti į jų pasaulį, išgyventi ir pergyventi, pajusti ir suprasti. Paslaptingi darbų herojai byloja apie neįprastą menininkės pasaulį ir savitą mus supančios aplinkos supratimą.

Pasak, menotyrininkės dr. Ramintos Jurėnaitės, I. Budrytės paveiksluose daiktai atgyja, o gamta prasiskleidžia naujomis spalvomis, kurios įtraukia žiūrovą į jos pasaulio žaidimą, kuris užduoda vis daugiau mįslių: „Budrytė tapo ir piešia vienu metu. Netikėti ryškūs geltonos, mėlynos, žalios spalvos deriniai kaitaliojasi su prigesinta raudona, žalia ar rusva, o kai kada apsiribojama tik juoda ir balta. Siluetiškai vaizduojamos figūros ir daiktai meta ilgus spalvotus šešėlius. Medžiai ir augalai piešiami ornamentiniais štrichais, o negyvi daiktai įgauna materialaus gyvybingumo.

Budrytė savaip derina kasdieniškus ir fantastinius motyvus, žaidžia spalvų ir dydžių santykiais, suteikdama vaizdiniams paslaptingumo. Figūros ir daiktai plokštumoje išdėliojami tarsi rebusas. Kai žiūriu į Budrytės paveikslus, apima jausmas, kad tuoj įminsiu paslaptį, apie kurios buvimą seniai nujaučiau. Atrodo, dailininkės piešinius galima skaityti kaip žodžius, bet rišli istorija vis tiek nesusilipdo. Niekaip negalime aptikti kodo, kad iššifruotume vaizdus, kurie įtraukia žiūrovus į žaidimą, džiugina juos, bet kartu ir trikdo… „

Menininkė tapo, lieja akvarelę, savo pasaulio matymą įamžina skaitmeninės fotografijos pagalba. Autorė 2010 m. dalyvavo akvarelės bienalėje „Baltijos tiltai“, 2012 m. ten pat pristatė personalinę parodą, dalyvavo tarptautinėje meno mugėje ARTVILNIUS’12. I. Budrytė yra sukūrusi monumentalios tapybos darbų – freskas Vilniaus universitetinėje ligoninėje ir Antakalnio poliklinikoje. Autorės darbų galima rasti privačiose kolekcijose Lietuvoje – Modernaus meno centro, Boriso Symulevičiaus rinkiniuose, užsienio – Alex Kristensen meno kolekcijoje (Danija) ir kt.