Birželio 11 dieną Vokietijos mieste Štutgarte atidaroma bendra vokiečių menininko Thomas Putze ir „Meno niša“ atstovaujamo tapytojo Gusto Jagmino paroda „Gasthaus“ („Svečių namai“).
Paroda vyks Štutgarto menininkų susivienijimui priklausančio „Kunstverein Wagenhalle“ pastato parodų salėje. „Kunstverein Wagenhalle“ savo studijas turi virš 100 tarptautinių menininkų, tarp jų ir Thomas Putze bei lietuvių skulptorius Kęstutis Svirnelis.
Parodos priešistorė nusikelia į 2019 metus, kuomet galerija „Meno niša“ dalyvavo Vokietijos meno mugėje „art KARLSRUHE“, kurioje apsilankęs performanso menininkas ir skulptorius Thomas Putze atrado Gusto tapybą, o užsimezgusi meno draugystė peraugo į bendrą parodą, „Gasthaus“ („Svečių namai“).
Parodoje „Gasthaus“ Thomas Putze pristatytys Gusto Jagmino kūrinio inspiruotą instaliaciją: namą, kurio visos dalys kabo ant lubų; G.Jagminas eksponuos 20 rinktinių tapybos darbų.
Parodos kuratorė: dr. Katrin Burtschell
Parodos vieta:
Kunstverein Wagenhalle Projektraum
Innerer Nordbahnhof 1, 70191 Stuttgart
Paroda „Gasthaus“ veiks nuo birželio 11 iki liepos 1 dienos.
APIE MENININKUS
Gustas Jagminas (g. 1979) Vilniaus dailės akademijoje baigė tapybos magistro studijas, yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys, dėsto Alytaus dailės mokykloje. Menininkas tapybos mokėsi pas A. Šaltenį, H. Čerapą, R. Nemeikšį, jo emocinga ir nuoširdi tapyba kelia asociacijų su R.P. Vaitiekūno peizažais, formatai, koloritas artimas Inos Budrytės kūriniams. Gustas neslepia žavėjimosi lietuvių tapytojais, aktyviai dalyvauja šiandieniniuose meno procesuose, parodose, rašo. Menotyrininkas Viktoras Liutkus tai apibūdina kaip menininko dialogą su žiūrovu, meno kritika ir kolegomis. Gusto Jagmino kūryboje dominuoja abstrakcija, kurdamas jis remiasi gamta, patirtimi, stebėjimu. Neieško pigaus komercinio rezultato, moka analizuoti natūrą, ją dekonstruoti ir konstruoti.
Thomas Putze (g. 1968) yra performanso menininkas ir skulptorius, gyvenantis Štutgarte, Vokietijoje. Jis laužo barjerus tarp performanso, skulptūros ir piešinio, o savo kūryboje nuolat juda tarp dvimatės ir trimatės erdvės – performanso ir erdvės kontekste plečia piešinio ir skulptūros plotmes.
Putzės skulptūros – tai medžio ir rastų objektų asambliažai, iš kurių dvelkia pasakojimo dinamika ir eskiziškumas. Gyvūnų ir žmonių atvaizdai sudaro jo kūrybos pagrindą, ypač daug dėmesio jis skiria įtikinamam judesio, fizinės ir psichinės būsenos perteikimui. Jų savybėms iliustruoti Putze pasitelkia humorą, gyvūnų bruožai atsispindi žmonėse, ir atvirkščiai. Kraupios, atstumiančios ir pernelyg žmogiškos savybės užfiksuotos piešiniuose ir skulptūrose, o jo pateikimo maniera ir ironiškas žodžių žaismas kūrinių pavadinimuose atskleidžia atsitiktinai juokingą tragiškose situacijose.
Vilniaus miesto galerijos „Meno niša“ rėmėja – Vilniaus miesto savivaldybė