2011 balandžio 13 d., trečiadienį, 18 val. galerijoje “Meno niša” atidaroma Lietuvos nacionalinės kultūros premijos laureato, grupės “24” nario Eugenijaus Antano Cukermano tapybos paroda.

Parodoje eksponuojami per paskutinius penkerius metus sukurti kūriniai.

MENOTYRININKAI APIE MENININKO KŪRYBĄ.

„E. A. Cukermanas neabejotinai vienas intelektualiausių ir konceptualiausių lietuviškojo vėlyvojo modernizmo, evoliucijuojančio į postmoderną, klasikų. Jo kūryba – unikalus pastarųjų keturių dešimtmečių Lietuvos kultūrinio gyvenimo reiškinys. Tai retas ir šiandien taip trūkstamo nonkorformistinės dvasios menininko pavyzdys (…)“.
Antanas Andrijauskas (žurnalas „Logos“ 2005/40)

„E. A. Cukermano paveikslai nieko neimituoja, nesimbolizuoja ir neženklina, tiesiog būna kaip žvilgsnyje atgyjančios ir veikiančios regimybės, regėjimui sutverti kūnai. Paviršių sluoksnių lėtas traukimasis, gilumoje veriantys properšai, plokštumų sandūroje išsiveržusio rando įtempta kreivė, besvorio pavidalo pulsavimas beorėje erdvėje – visa tai regėdami tampame tapybos kuriamos regimybės dalyviais, jos erdvių keliautojais, jos bevardžių veikėjų amžininkais“.
Tojana Račiūnaitė (kūrybos albumas „Eugenijus Antanas Cukermanas“, 2005)

Kažin ar rastume šiandien Lietuvoje antra tokį tapytoją, kuris būtų taip atsidavęs ir įtikėjęs pačių tapybinių priemonių galia. Jos yra ir siužetas, ir paveikslo esmė, ir veikia kaip sugestijos laidas. Pastarųjų metų darbuose atsirado daugiau šiurkštumo, daugiau faktūrų grumties, gal net linkstama į monochromiją (…). Bet vėlgi tai daroma be bravūros, be įniršio, suvaldant dažų masę ir potėpių kryptis.
Viktoras Liutkus (LDS žurnalas „Dailė“, 2001/1)