FĖJAI – Alono Štelmano tapybos ir pastelių paroda galerijoje MENO NIŠA

2013 m. lapkričio 20 d., trečiadienį, 18 val. galerijoje „Meno niša“ pristatoma dvidešimta personalinė Alono Štelmano tapybos ir pastelių paroda „Fėjai“.

Alonas Štelmanas – savotiškas lietuvių tapybos enfant terrible. Dėl šio apibūdinimo stengtis jam nereikia. Tereikia tiesiog elgtis, kaip nori ir tapyti tai ką nori. Ir nemaža dalis žiūrovų liks nustebinta, o likusieji – šokiruoti. Tipiškas pavyzdys –  pernai galerijoje MENO NIŠA vykusi paroda „Nekrofilija“.   Šį kartą naujausių dailininko kūrinių paroda dedikuota „Fėjai“.
Alonas Štelmanas gimė 1978 m. Kaune. 2004 m. baigė tapybos magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Tai jau 20-ta personalinė Alono Štelmano paroda. Antrą kartą galerijoje „Meno niša“ pristatomi naujausi menininko kūriniai, sukurti 2013 m.

Anot autoriaus, jo kūryboje atspindėta dabartinė Lietuvos socialinė ir ekonominė būsena, o paveiksluose naudojamomis tamsiomis spalvomis siekiama ne slėgti ir šiurpinti, bet gydyti sąmonę, mentalitetą, kultūrą. Net tuomet, kai tapybos darbuose vaiduojamos, pavyzdžiui, laidotuvės. Juk kiekvienas esame ką nors palaidojęs, kiekvienas turime minčių ir jausmų, kuriuos palaidoti norėtųsi. Todėl į klausimą, kas ir kodėl yra laidojamas, kiekvienas turi atsakyti asmeniškai. Ryškios spalvos, primityvistinės, stilizuotos figūros, dažų gurvuoliai kuria dramatišką, gąsdinantį įspūdį. Tai tapyba, kuri nepripažįsta normų, konvencijų, kompromisų. Tapytoja Aušra Andziulytė apie Alono Štelmano kūrybą yra sakiusi: „Tai akivaizdžiai gabus koloristas: iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tėra viena kita dėmė, bet, atidžiau įsižiūrėjus, nesunku pamatyti, kaip viskas suderinta – spalva skamba. Kiek mačiau Alono parodų, pastebėjau, kad jis dirba prie tam tikrų serijų. Manau, tai logiška ir nuoseklu. Darbų tematikoje aiškus tautinis dramatizmas, darbuose taip pat vyrauja tam tikri dar nelabai įminti skaičių simboliai, taip pat nameliai, kastuvai, skėčiai ir kibirai – akivaizdžiai turintys savas prasmes, giluminį klodą, ne tik plastinę išraišką.“

Š.m. lapkričio 20 d., trečiadienį, 18 val. kviečiame į parodos atidarymą galerijoje MENO NIŠA

Paroda veiks iki  2013 m.  gruodžio 7 d.