Galerijoje „Meno niša“ veikia išskirtinio lietuvių menininko Algio Griškevičiaus tapybos ir objektų paroda „Yra šalis…“, kurią papildo pirmoji autoriaus fotografijų knyga „Mikališkių stebuklai“.

Parodoje – dar niekur nematyti, per pastaruosius du metus sukurti tapybos darbai „Skulptūrų parkas“,  „Prisiminimai apie tylą“, „Apleisti atrakcionai“ ir daugelis kitų bei objektai: „Šliaužiantis“, „Pavasario linksmybės“ ir „Tupintis“.

Menininkas save vadina susapnuoto gyvenimo realistu. „Ir fotografija ir tapybos darbais bandau papasakoti istoriją. Tik tapyboje gal kiek daugiau ilgesio ir neapibrėžtumo, o fotografijose daugiau ironijos ar net sarkazmo. Mano, kaip menininko uždavinys – išmokti sustabdyti laiką“, – pasakoja Algis.

Galerijoje galite pavartyti ir pirmąją leidyklos „Tyto Alba“ išleistą autoriaus fotografijų knygą „Mikališkių stebuklai“, kurioje publikuojamos visos iki šiol sukurtos serijos „Zodiako ženklai“ (2007), „Mikališkių stebuklai“ (2008), „Cirkas“ (2009) bei ankstyvosios fotografijos. „Kartais pagalvoju: kodėl taip taikliai skaudžiai? Atsakymas ateina žiūrint ne į darbus, o į Algį. Kokie darbai, toks ir jis. O tiksliau, koks jis, tokie ir darbai. Itin jautrus asociatyviai mąstantis perfekcionistas, nuolatos esantis kažkur tarp juoda ir balta, tarp tragedijos ir komedijos. Teatrališkai į gyvenimą žvelgiantis metaforų kolekcininkas“, – teigia knygos sudarytoja Eglė Deltuvaitė.

Naujuose tapybos darbuose Algiui Griškevičiui būdingą siurrealizmą, literatūrinę potekstę keičia metafizinės erdvės, sustabdyto laiko būsenos pojūtis. Čia mažiau simbolių ir paslėptų prasmių, tačiau daugiau monumentalumo ir apgaulingos ramybės. Atrodo, kad juose dar daugiau tylos…

Algis Griškevičius gimė 1954 m. Vilniuje. 1985 m. baigė Vilniaus dailės institutą (dabar Vilniaus dailės akademija). 1976–1980 m. dirbo dailininko padėjėju Operos ir baleto teatre, 1980–1990 m. – Vilniaus Jaunimo teatro vyriausiuoju dailininku dekoratoriumi. 1988 m. įstojo į Lietuvos dailininkų sąjungą. Parodose dalyvauja nuo 1986 m. Surengė 47 personalines ir dalyvavo daugiau nei 80 grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Jo darbų yra įsigiję: Lietuvos dailės muziejus, Nacionalinis M.K. Čiurlionio dailės muziejus, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Alytaus kraštotyros muziejus, Tretjakovo dailės galerija, Rusija, Jekaterinburgo vaizduojamojo meno muziejus, Rusija, Jane Voorhees Zimmerli meno muziejus, Naujasis Džersis, JAV bei įvairių šalių meno kolekcionieriai.