Pristatomi menininkai:
Rūta Katiliūtė
Kęstutis Svirnelis
Rimas Sakalauskas

Rugsėjo 21-24 dienomis Austrijos sostinėje, Vienoje, prasidės prestižinė ir viena didžiausių meno mugių „viennacontemporary“. Marx Halle erdvėse meno mugės lankytojai galės susipažinti su 100 galerijų ir meno institucijų iš 26 šalių. Šiemet į šią prestižinę meno mugę buvo pakviestą ir galerija „Meno niša“, kuri pristatys trijų žinomų Lietuvos menininkų kūrybą.

15-os metų veiklos sukaktį mininti galerija „viennacontemporary“ žiūrovams ir kolekcininkams rengia ekspoziciją, kurioje bus nacionalinės premijos laureatės Rūtos Katiliūtės, videomenininko Rimo Sakalausko ir kinetinių skulptūrų autoriaus Kęstučio Svirnelio kūriniai.

„Mūsų galerija viena iš nedaugelio Lietuvos galerijų, kuri aktyviai dalyvauja tarptautinėje meno scenoje. Galimybė dalyvauti meno mugėje „viennacontemporary“ yra svarbus įvertinimas galerijai ir mūsų menininkams, nes šį mugė turi aukštą kartelę ir vykdo griežtą atranką, kad savo auditorijai pristatytų geriausius. Iki šiol į Vienos meno mugę buvo pakviesta tik viena privati Lietuvos galerija, todėl tai didelis pasiekimas, kad ir galerija „Meno niša“, jos veikla ir menininkai buvo pastebėti šios svarbios meno mugės organizatorių“, – pasakoja galerijos „Meno niša“ vadovė Diana Stomienė.

Į meno mugę „viennacontemporary“ galerija vyks tiesiai iš Berlyno meno mugės „Positions“, kurioje susidomėjimo sulaukė su jaunosios kartos menininkais. „Berlyno mugėje dalyvavome trečią kartą ir pristatėme mūsų jaunąją menininkų kartą, o Vienos meno mugėje rodysime skirtingų kartų, tarptautiniame kontekste žinomus Lietuvos kūrėjus“, – teigia galerijos „Meno niša“ kuratorė Sonata Baliuckaitė.

Vienos meno mugėje bus pristatyta abstrakti R.Katiliūtės tapyba, tai viena ryškiausių ir nuosekliausių abstrakčiosios tapybos atstovių Lietuvoje, kurios kūrybą įvertino ir užsienio kolekcininkai bei meno mugių svečiai. R.Katiliūtės abstrakcijos iš žiūrovo reikalauja jautrios spalvinės klausos. Monochrominiai menininkės paveikslai kinta kartu su besikeičiančia dienos šviesa ir gimsta iš jos. Todėl menininkės paveikslu turtingumas atsiskleidžia palaipsniui.

Galerija „Meno niša“ pristatys ir du R.Sakalausko videokūrinius „Blue“ ir „Bipolar“. Tai vienas talentingiausių jaunosios kartos videomenininkų, jo kūriniai pelnė didelį pripažinimą tiek Lietuvos, tiek užsienio meno pasaulyje. Menininkas juvelyriškai valdo technologijas, neegzistuojančius ir fantastinius vaizdinius perkeldamas į atpažįstamą aplinką. Jis meistriškai įtraukia į vaizdinį, kuriame neatsiejamas yra ir garsas, ritmas. R.Sakalauskas jau keletą metų sėkmingai dirba su garsiausias Lietuvos teatro režisieriais, tokiais kaip Oskaras Koršunovas, Gintaru Varnu, Artūru Areima.

Meno mugės „viennacontemporary“ žiūrovai išvys ir K.Svirnelio kinetinę skulptūrą „Maiše“. Vokietijoje kuriančio Lietuvos menininko braižas lengvai atpažįstamas, jo kūriniams būdinga ironija, provokacija ir absurdo elementai. K. Svirnelis kuria interaktyvias instaliacijas, kurios dažniausiai įtraukia ir žiūrovą, kuris neišvengiamai tampa meninio proceso dalimi, įsitraukdamas į performatyvų veiksmą. Menininkas savo kūryba aktyviai reaguoja į politines ir socialines aktualijas, vartotojiškumą ir susvetimėjimą.

Galerija „Meno niša“ po pasirodymo Vienos meno mugėje vyks į Paryžių, kur spalio gale Lietuvos kūrėjus pristatys meno mugėje „YIA Paris“.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija;