Lapkričio 30 dieną, šeštadienį,  Hanojuje, Vietname menininkas Paulius Šliaupa pristatys MAP rezidencijos metu kurtą filmą “Undercurrents“. Filmo pristatymas vyks MIPEC Long Bien parodų erdvėje, parodoje „Going Place, Moving Things“.

Meno praktikos mėnuo (MAP) rezidencija – tai meno projektas, skirtas šiuolaikinio meno vystymui, kurį inicijuoja ir kasmet organizuoja „Heritage Art Space“ – vienintelė nepriklausoma meno organizacija, įsikūrusi Hanojuje, Vietname, registruota ir oficiliai patvirtinta. MAP programa rengiama siekiant suformuoti meninės praktikos, intelektinių mainų, viešųjų programų ir renginių platformą. Kuratoriai ir menininkai iš Europos ir Azijos kartu su jaunais talentingais Vietnamo menininkais kelis mėnesius dalyvauja šiose kūrybinėse dirbtuvėse ir edukacinėse programose, o vėliau pristato savo darbus dvejose baigiamosiose rezidencijos parodose. MAP įtraukia menininkus į tarptautines diskusijas ir yra aktyvus nepriklausomų menininkų ir meno centrų tinklo Pietryčių Azijoje dalis.

Tamsiame priemiesčių pasaulyje šiuolaikiniai motyvai persipina su mitais. Plečiantis miestams ir keičiantis gamtai, žmonių ryšys su peizažu kinta, tačiau tikėjimas dvasiomis ir legendomis išlieka.

Karaokei liejantis į drėgną naktį, balsai aidi naktyje kaip užkalbėjimai, persimaišantys su Hanojaus gatvės prekeivių šūksniais ir tolimu fabrikų dūzgimu. Žmonės plaukioja, žvejoja ir tyrinėja tamsius miesto vandenis, įpročiai išlieka nepaisant urbanizacijos. Šie įpročiai, atskirai padriki, tampa kolektyviniai ilgiau žvelgiant į Vietnamo peizažą. Būriai plaukikų nardo šalia milžiniškų laivų sūkuriuojančiuose vandenyse, žmonės degina laužus tamsoje, žvejai iš nakties tamsos velka laimikius į valčių šviesą. Šie motyvai tampa peizažo dalimi.

Skraidydamas su dronu po Hanojaus priemiesčius ir apylinkes, ieškodamas naujų perspektyvų – Paulius fiksuoja kintančias peizažo struktūras. Vaizdo ir garso persipynimai atskleidžia įtampą: tarp aiškumo ir abstrakcijos, tikro ir įsivaizduojamo, tradicijos ir modernumo. Šie fragmentai sukuria juslinį pasakojimą. Filme „Undercurrents“ menininkas ieško ryšių – tarp prabėgančių akimirkų, kurdamas istoriją, kartu asmeninę, ir universalią.

Kasmet MAP turi konkrečią temą, apimančią šiuolaikines estetines ir filosofines kryptis, įkvepiančią dalyvius meniniam tyrimui ir galiausiai naujiems meno kūriniams. Nuo 2023 m. MAP inicijuoja trejų metų programą, kurios tikslas – naujai apibrėžti ir išnagrinėti „Mobilumo” temą kartu su menininku, profesoriumi Ingo Vetteriu, tarptautiniais menininkais ir Brėmeno menų universiteto (HfK Bremen) studentais. Po pirmųjų metų, kai buvo ieškoma naujų mobilumo sampratų, buvo pereita prie antrojo etapo – MAP 2024, kuris pavadintas „Going Places, Moving Things“ (liet. „ Einant į vietas, perkeliant daiktus“), siekiant pritaikyti pirmojo rezidencijos etapo metodus realiose vietose ir gyvenimo situacijose. Mobilumas susijęs su vietos pasirinkimu, praktiškai ar menininko judesiu, siekiant užfiksuoti įvairias judėjimo formas ir ieškoti ar kurti alternatyvias tvarias ateities perspektyvas.

„MAP 2024“ rezidencijoje dalyvauja Vokietijos ir Europos menininkai, bei meno studentai, taip pat Azijos ir Vietnamo menininkai, bei kuratoriai. Kartu jie kuria įvairius pristatymus nuo uždarų iki viešų erdvių, nuo miesto centro iki priemiesčių ir šalies pasienio zonų. Vieši pristatymai tai nauja galimybė permąstyti mobilumą. Kiekvienas sukurtas darbas pristatomas „menininkų dirbtuvėse / laboratorijose“ atsižvelgiant į menininko kūrybos procesą, o visuomenė supažindinama su jo kūryba palaipsniui. Menininkai pasirenka viešo pristatymo modelį, remdamiesi savo mobilumo interpretacija, taip pat atsižvelgdami į vietinį kontekstą. Pasibaigus rezidencijos laikotarpiui, sukurti darbai pristatomi parodų erdvėse Hanojuje ir Brėmene, parodoje apžvelgiamas visas kūrimo procesas.

Apie menininką 

Paulius Šliaupa (g. 1990 m., Vilnius, Lietuva) baigė tapybos bakalauro ir šiuolaikinės skulptūros magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje, Vilniuje, Lietuvoje, medijų meno magistro studijas KASK, bei HISK poakademinės rezidencijos programą Gente, Belgijoje. Jis laimėjo „ArtContest22” (Briuselis, Belgija) jaunųjų Belgijos menininkų konkurso pagrindinį prizą ir „INPUT/OUTPUT 2023 Brugge“ (Belgija) pagrindinį prizą, bei 2024 Simultan technologijų festivalio prizą, Timisoara, Rumunija.

Menininkas yra SOFAM narys Belgijoje ir 2022 bei 2024 m. gavo jų stipendiją kūrybos tyrimo plėtojimui. 2024-2025 Paulius dalyvauja rezidencijoje Fondation Fiminco Paryžiuje, Prancūzijoje. Tarp atrinktų parodų būtų personalinės parodos: “After Nature” (2024) Michele Schoonjans, Briuselis, Belgija; „Night watch” (2022), HuidenClub, Roterdamas, Nyderlandai, „Moonpieces” (2022) Maanstraat, Antverpenas, Belgija, „Neon Poems” (2021) Casinot XXH, Malmė, Švedija; „Dès Vu” (2019), Meno Niša, Vilnius, Lietuva; grupinės parodos KIN, LT. art Vienna, Viena, Austrija (2022), „Žemės drama”, Meno Niša, Vilnius, Lietuva (2022), „M-idzomer”, M Leuven, Belgija (2022), „Klimaatfestival Antwerpen’Antwerp, Belgija (2022), Sonsbeek´s Conjunctions programa, Arnhemas, Nyderlandai (2021), LAHTI FRINGE FESTIVAL, Lahti, Suomija (2021), „New Songs for Old Cities” (2021), Netwerk, Aalstas, Belgija, „BEESTIG? ” Stadsfestival Damme”, Dammė, Belgija (2020-2021 m.) ir „The upper hand”, IKOB, Eupenas, Belgija (2020 m.).

 

Parodą galima aplankyti gruodžio 1 – 20 dienomis, nuo 14-18h, 
Kiekvieną šeštadienį bus rengiama parodos ekskursija 15 -17 val.
Adresas: Adresas: Long Bien Art Space, antras aukštas pastato Mipec Long Bien, no.1 Long Bien st., Ngoc Lam ward, Long Bien dist., Hanoi.

 

Projektą finansuoja Lietuvos Kultūros Taryba ir Flanders State of the Art

Lietuvos Kulturos taryba logo