Monika Plentauskaitė (1993) yra jaunosios kartos tapytoja, baigusi Vilniaus dailės akademiją, jos kūrinių jau yra įsigiję Lietuvos ir užsienio kolekcionieriai bei MO modernaus meno muziejus, tapyba galerijos „Meno Niša“ pristatyta Lietuvos ir užsienio meno mugėse. 

2018 metais menininkė tapo vieno reikšmingiausių meno renginių Baltijos šalyse  – „Jaunojo tapytojo prizas”, nugalėtoja.  Jau keletą metų Monika Plentauskaitė savo kūryboje plėtoja atminties, tapatybės reprezentacijos bei fotografijos ir tapybos vaizdų fiktyvumo temas, kelia identiteto klausimus,  atsakymų ieško praeities fotografijose. 

Nuo 2021 metų kūriamuose tapybos darbuose didelė reikšmė suteikiama plaukų leitmotyvui. Autorė, pasitelkdama klasikinės aliejinės tapybos priemones, plaukams suteikia vieną pagrindinių vaidmenų savo paveikslų siužetuose. Čia jie atlieka metaforinį – simbolinį vaidmenį, perfrazuojant atminties, tapatybės, materialumo ir moteriškumo temas. Paveikslams būdingas teatrališkumas bei režisūra, kuri įgauna siurrealizmo bruožų. Taip pat nevengiamos citatos/nuorodos į dailės istoriją, pasakas, autorės vaikystės artefaktus (žaislus, fotografijas, asmeninius privačius daiktus ir pan.), kurie kaba apie šiandienos reiškinius. Tapybos darbuose dažnai aptinkamas motyvų, vaizduojamųjų pozavimas, vaidybiškumas, puošnumas. Plaukų motyvas bei tekstūra naudojama ne tik atskleisti, bet ir uždengti, paslėpti – naujausioje paveikslų serijoje personažai anoniminiai – atsisakoma tiesioginio žvilgsnio su žiūrovu, jie nuasmeninami idant simboliškumo, universalumo.

ARTWORKS ON ARTSY

CV

 


Meno Niša 2020 metų pavasarį pristatė interviu su menininkais apie kūrybą ir kūrybinius procesus bei pristatė turus po jų darbines aplinkas. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba; rėmėja – Vilniaus miesto savivaldybė.

Interviu su Monika Plentauskaite galite perskaityti čia. Šiuo interviu M.Plentauskaitė simboliškai pažymi nukeltą solinę parodą, turėjusią atsidaryti balandžio 16 dieną  galerijoje „Meno Niša“, ir pristato naujausius tapybos darbus. Ir nors karantino metu menininkė dirba namuose, specialiai šiam interviu ji nuvyko į savo studiją ir visus pakvietė į trumpą jos turą: