Monika Plentauskaitė (1993) yra jaunosios kartos tapytoja, baigusi Vilniaus dailės akademiją, jos kūrinių jau yra įsigiję Lietuvos ir užsienio kolekcionieriai bei MO modernaus meno muziejus, tapyba galerijos „Meno Niša“ pristatyta Lietuvos ir užsienio meno mugėse. 

2018 metais menininkė tapo vieno reikšmingiausių meno renginių Baltijos šalyse  – „Jaunojo tapytojo prizas”, nugalėtoja.  Jau keletą metų Monika Plentauskaitė savo kūryboje plėtoja atminties, tapatybės reprezentacijos bei fotografijos ir tapybos vaizdų fiktyvumo temas, kelia identiteto klausimus,  atsakymų ieško praeities fotografijose. 

ARTWORKS ON ARTSY

CV

 


Meno Niša 2020 metų pavasarį pristatė interviu su menininkais apie kūrybą ir kūrybinius procesus bei pristatė turus po jų darbines aplinkas. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba; rėmėja – Vilniaus miesto savivaldybė.

Interviu su Monika Plentauskaite galite perskaityti čia. Šiuo interviu M.Plentauskaitė simboliškai pažymi nukeltą solinę parodą, turėjusią atsidaryti balandžio 16 dieną  galerijoje „Meno Niša“, ir pristato naujausius tapybos darbus. Ir nors karantino metu menininkė dirba namuose, specialiai šiam interviu ji nuvyko į savo studiją ir visus pakvietė į trumpą jos turą: